Szukasz miejsca i zajęć podczas których Twoje dziecko będzie w radosnej, bezpiecznej atmosferze rozwijać się i odpoczywać?
Tworzymy zespół aktywnych zawodowo specjalistek, doświadczonych pedagożek, terapeutek, socjoterapeutek, trenerek umiejętności społecznych, komunikacji w duchu NVC, kreatywności i myślenia krytycznego, dla których dobro Twojego dziecka jest priorytetem.
Naszą misją jest podejmowanie działań na rzecz dzieci, młodzieży i ich bliskich w poszanowaniu ich różnorodności, w pełnej tolerancji
i akceptacji dla indywidualnych potrzeb, w pełnej trosce o rozwijających się, wrażliwych, młodych ludzi.
Dziecko to piękny wielowymiarowy „świat” i tak na nie patrzymy – holistycznie, szeroko, poza utartymi wychowawczymi, terapeutycznymi i edukacyjnymi schematami, opierając się na najnowszych badaniach, wiedzy i bogatym doświadczeniu, które nieustannie poddajemy ewaluacji.
Systematycznie doskonalimy swoje warsztaty pracy o nowe i sprawdzone narzedzia i metody – zgodnie z naszymi pasjami, potrzebą nieustannego rozwoju i chęcią podążania za młodymi ludźmi.
To my:
Krystyna Brinkiewicz – doświadczony pedagog, coach, trener umiejętności społecznych, trener kompetencji kluczowych, nauczyciel języka angielskiego, podstaw przedsiębiorczości. Inicjatorka, pomysłodawczyni i realizatorka wielu projektów edukacyjnych.
Ambasador Wiosny Edukacji.
Lubi pracę z dziećmi, młodzież i dorosłymi. Zafascynowana neurodydaktyką, zgłębia tajniki mózgu. Pasjonatka różnych technik uczenia się. Uwielbia podróżować, zwiedzać świat, poznawać ludzi z różnych regionów i krajów”
Katarzyna Swoinska – nauczyciel z doświadczeniem pracy w średniej szkole artystycznej, pasjonat warsztatu graficznego w tradycyjnej jego odsłonie. Inicjatorka działan na rzecz popularyzacji grafiki artystycznej, pomysłodawczyni projektów wiążących świat plastyczny z matrycą graficzną. Pracuje w oparciu o warsztat tradycyjny łącząc go z opracowaniem cyfrowym, poszukuje i wciąż się uczy.
Uczestniczka międzynarodowych kursów graficznych, pomysłodawczyni Biennale Wklęsłodruku dla uczniów szkół artystycznych, organizatorka wyjazdów na rzecz promocji szeroko pojętej kultury i sztuki.
Ciekawa innych, lubiąca kino, opowiadanie o świecie, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Swój wkład w edukację postrzega jako kapitał przyszłości dla Młodych, Młodszych, Dorosłych.
Agnieszka Wiśniewska – pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ludźmi. Specjalizuje się w podejściu opartym na poszukiwaniu zasobów i budowaniu rozwiązań, co wykorzystuje zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej.
Obecnie związana zawodowo z Liceum Sztuk Plastycznych, gdzie wspiera młodzież w rozwoju osobistym i społecznym. Jej praca opiera się na zrozumieniu indywidualnych potrzeb uczniów oraz dostosowywaniu wsparcia do ich możliwości i aspiracji. Dzięki holistycznemu podejściu do człowieka, integruje różnorodne metody pracy, które umożliwiają skuteczne wsparcie emocjonalne, edukacyjne i rozwojowe.
Marzena Żachowska – psychotraumatolożka, terapeutka pracująca w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (Brief Solution Focused Therapy),
Pedagożka specjalna w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym (oligofrenopedagogika, resocjalizacja), socjoterapeutka, edukatorka seksualna, specjalistka kynoterapii.
Praktyczka metody Kids’Skills – Dam radę! I I’m proud of You – Jestem z Ciebie dumny! fińskiego psychiatry dr Bena Furmana, programu „Zaradny kot” (program poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych) oraz programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.
Nauczycielka dyplomowana biologii i przyrody – ramach działalności edukacyjnej – autorka i koordynatorka wielu szkolnych projektów promujących ochronę środowiska naturalnego i docenianych przez Fundacją Nasza Ziemia, Fundację dla Edukacji Ekologicznej oraz Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Nagrodzona nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga oraz Ministra Edukacji za działalność edukacyjną. Ekspertka komisji ds. awansu zawodowego nauczycieli.
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Członkini EBTA (European Brief Therapy Association). Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych.
Współpracująca z Urzędem Miasta w Krynicy morskiej (usługi terapeutyczne).
Trenerka ODN Rewers w Gdańsku.
Od 2012 powołana przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych zasiada w składzie Rady Naukowo Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Elbląsko – Żuławskie” pełniąc rolę sekretarza. Od 2021 roku zaś w składzie Rady Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej – pełni funkcję zastępczyni przewodniczącego.
Certyfikowana instruktorka terapii Leśnej INFOM – Japonia (dr Qing Li). Uczestniczka Sympozjum organizowanego przez International Society of Nature and Rorest Medicina w Tokyo – pierwsze centrum szkoleniowe terapii leśnej na świecie
Przewodniczka terapii leśnej i kąpieli leśnych Instytutu Ekoterapii Relacyjnej dr Katarzyny simonienko i Forest Therapy Hub. Absolwentka kursu podstawowego i zaawansowanego z Mindfulness Based Stress Reduction.
Członkini zespołu Centrum Terapii Leśnej dr Katarzyny Simonienko oraz Instytutu Ekoterapii Relacyjnej.
Współautorka książki „Ekopsychiatria. Jak bliskość natury wspiera naszą psychikę” – opracowanie zbiorowe, 2024 oraz książki „Razem z psem. Pomaganie z perspektywy kynoterapii i dogoterapii – wybrane aspekty” – opracowanie zbiorowe, 2020